USPEŠAN NASTUP FPM AGROMEHANIKE NA AGRITECHNICA 2017Autor: Datum:

Sorry, this entry is only available in Serbian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Članica našeg Udruženja, preduzeće FPM “Agromehanika“ iz Boljevca imala je uspešan nastup na nedavno održanom sajmu Agritechnica u Hanoveru. Ovo je bio treći put da „Agromehanika“ izlaže na vodećem svetskom sajmu poljoprivredne tehnike. Do sada preduzeće je imalo dva puta zajednički nastup s drugim proizvođačima iz Srbije,a ove godine je proizvodni program predstavilo na svom štandu u halI 8.


Prvi nastup FPM „Agromehanika“ iz Boljevca na Agritechnica 2013 potvrdio je odlučnost menadžmenta preduzeća da se okrene inostranom tržištu kao i to da je nastup na Sajmu bio pravi izbor. Od tada pa do danas izvoz proizvoda iz Boljevca beleži rast. Danas se mašine s logom FPM „Agromehanika“ izvoze na tri kontinenta, u Evropi, Africi i Aziji. Danas izvoz čini između 65 i 70 odsto prometa. Samo u Nemačkoj preduzeće ima 10 dilera poljoprivrednih mašina. U Alžiru pojedini proizvodi iz Boljevca imaju udeo na tržištu između 75 i 80 odsto. Okrenutost i posvećenost ka inostranim tržištima učinio je da se proizvodni program u poslednjih pet godina stalno širi, a posteći modeli zanavljaju kako bi se odgvorilo potrebama korisnika na tržištu. Da bi se ispunili prohtevi zahtevnih tržišta u Agromehanici se neprestano ulaže u tehnologiju izrade poljoprivrednih mašina.
Na Agritechnici na štandu je bilo izloženo 19 mašina, od toga dve trećine mašina je imalo svoju premijeru, a ostali proizvodi, ranije prikazani predstavljeni su u novoj modifikovanoj verziji. Od premijera značajnu pažnju posetilaca privuklo je rešenje roto drljače u kombinacji s gredom za ravnanje i paker valjkom koja se proizvodi u verziji radne širine 2, 2,5 i 3 m. Gama roto drljača će se proširiti novim modelima manjih radnih zahvata od 1,3, 1,5 i 1,7 m namenjenih voćarima ali i malim poljoprivrednim gazdinstvima.


Premijerno na Agritechnica FPM „Agromehanika“ predstavila je i novi model diskosne kosilice. Po ovim mašinama preduzeće je poznato dugi niz godina na tržišitu ali sada se kosilice izrađuju sa sopstvenim rešenjem reznog aparata.
Posetioci su na Agritechnica bili u prilici da vide i mulčere u više verzija različitih namena kao i prevrtače sena za čiju nultu seriju su završena sva potrebna testiranja. Ove mašine će na tržištu biti dostupne u verzijama s 4 i 6 radnih tela, a u narednom periodu će se pojaviti i modeli s 8 radnih tela. Osim predstavljenog modela sakupljača sena „balerine“ s jednim rotorom u budućnosti će proizvođač iz Boljevca predstaviti i rešenja s dva rotora različitih radni zahvata čime će biti zaokružen proizvodni program mašina namenjen pripremi sena.

Events